Očakávajte pozdrav zo štúdia

Ešte v tomto mesiaci by sme radi pustili von dva single. Pre tých, ktorí na naše koncerty pravidelne chodievate, nepôjde o nič neznáme. Ak našu tvorbu ešte úplne nepoznáte, pre vás to bude novinka. Či už tak alebo onak, máte sa na čo tešiť.

Vianoce na Terase

December sa pomaly prehupne do svojej druhej polovice a predvianočná atmosféra dáva čoraz viac najavo, že najkrajšie sviatky roka tu sú čo nevidieť. Ak z nej chcete trochu nasať aj vy, skvelou príležitosťou sú tradičné vianočné stánky. Ak sa v piatok 12. decembra o 16:30 rozhodnete pre tie pred Galérkou, zahrá vám aj kapela 30tri.

Oddychové leto 2014

Akosi nás nieje počas tohto leta vidieť. Zo všetkých uhlov pohľadu je to náročný rok: pracovný rodinný, hudobný... Rozhodli sme sa toto leto tak trochu vypustiť (aj tak sa to nepodarilo úplne), no nebojte sa, hrávame stále ďalej a budúci rok vám to všetko vynahradíme. A možno už aj túto jeseň. Ale pssst :) V kapele sa nezmenilo nič okrem jedného prírastku. Daniel Gašpierik sa stal oficiálnym manažérom a my veríme, že aj jeho zásluhou budeme mať k vám opäť o čosi bližšie. Ak ste sa s nami dobre zabávali v Námestove na Verím Pane a chceli by ste zas, pozývame vás do Prievidze, kde máme zhruba v polovici augusta naplánovaný ešte jeden letný koncert. Unplugged, no bude stáť za to.

Hymna k roku viery

Stopy v piesku je názov hymny roku viery, ktorý síce o chvíľu končí, no stihlo sa. Hlavnou myšlienkou bolo skĺbiť spevákov známych gospelových kapiel z východného Slovenska. Na nahrávke tak môžete identifikovať Petra Debnára (Raindown), Lukáša Hirka (30tri), Jozefa Bubnára (S2G Band), Petra Milenkyho, Laca Urbana (Good Fancy) a Lukáša Jeňa (Jenos Brothers) Autorkou textu je Silvia Kaščáková. Pieseň zároveň čaká na vašu podporu v gospelparáde rádia Lumen. Viac o projekte tu.

Rozhovor pre GOSAMKA.GOSPEL.SK

Zdravím ťa Lukáš! Na úvod nám prezraď, čo symbolizuje váš názov, prečo názov kapely 30tri? :)

Toto číslo je určite povedomé každému, kto čítal nový zákon. Kristové roky. Keď mal brat Mišo Hirko, už bývalý člen kapely Kapucíni a Stanley presne toľko rokov, rozhodli sme sa uskutočniť jeden projekt. Pôvodne sme nechceli ďalej hrať, no bola by to škoda. Keď sme uvažovali o názve kapely, bolo nám to hneď jasné.

Niektorí ľudia si vás trochu pletú s Kapucínmi, takže skús im ten rozdiel dobre objasniť :)

Celé to začalo ako projekt gospelovej kapely Kapucíni a Sanley. Vyrobili sme webstránku, na ktorú sa postupne pridávali piesne kapucínov, Stanleyho a niektorých hostí, napr. mňa :) Fanúšikovia mohli hlasovať a vybrať si piesne, ktoré budú na novom albume Kapucínov a Stanleyho. K dátumu, kedy projekt končil, sa urobilo poradie a na album sa dostali iba Mišove a moje piesne, tak sme album museli vydať pod iným názvom. Kapucíni a Stanley vydali pred začatím projektu singel s názvom 30tri, čo malo byť len akousi upútavkou na web projektu. Takže takto je to s kapucínmi všetko prepojené.